27 November, 2021

herald-logo

Осмели се да знаеш

Политика

thumbnail-alt
15 November, 2021

За време на прес-конференцијата одржана во четвртокот во Анкара со унгарскиот премиер Виктор Орбан, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се осврна на прашањето за базата што ...

Повеќе

Анализа

Свет

Економија

Интервју

Животен стил

thumbnail-alt
14 August, 2021

Скопје, 14 август 2021 (МИА) – Откако грчката фирма „Актор“ заврши со изведбата на делницата Демир Капија – Смоквица и изградбата на тунелите, зад себе остави најразличен неразг...

Повеќе
thumbnail-alt
11 August, 2021

Податоците од истражувачките летови низ облаци од чад покажуваат дека малите честички влијаат врз формирањето на капки во облаците. Чадот од пожарите во западниот дел на Соедине...

Повеќе
thumbnail-alt
11 August, 2021

Експериментите сугерираат дека жабите користат внатрешни протеини за да ги впијат сопствените токсини. Отровните жабите ги заситуваат нивните тела со смртоносни токсини за да ги...

Повеќе

Би можело да ве интересира