18 октомври, 2021

herald-logo

Осмели се да знаеш

Џо Бајден

thumbnail-alt
1 јули, 2021

Претседателот Џо Бајден ги објави плановите на неговата администрација за решавање на вртоглавата стапка на криминал што ги совлада американските градови во пресрет на анти-поли...

Повеќе
thumbnail-alt
13 јуни, 2021

Корнвол, 12 јуни 2021 (МИА) – Германската канцеларка Ангела Меркел, денеска, по средбата со американскиот претседател Џо Бајден на самитот Г7 во Англија изјави дека разговорите ...

Повеќе
thumbnail-alt
11 јуни, 2021

Никој не очекуваше дека лидерите на Русија и Соединетите Американски Држави ќе се согласат да одржат самит, барем во догледно време. Меѓу другото и поради изјавата на американск...

Повеќе
thumbnail-alt
10 јуни, 2021

Со изборот на новиот американски претседател Џо Бајден, многумина од претставниците на стручната јавност го пропагираа мислењето дека неговиот избор е нашироко славен на Стариот...

Повеќе
thumbnail-alt
10 јуни, 2021

Големиот чешки писател Милан Кундера, критичар на чехословачкиот комунистички режим за време на Студената војна, потпиша писмо со кое се спротивставува на Договорот од Преспа. Д...

Повеќе
thumbnail-alt
9 јуни, 2021

Вашингтон, 9 јуни 2021 (МИА) – Американскиот претседател Џозеф Бајден потпиша Извршна наредба со која се проширува опсегот на вонредни мерки во врска со регионот на Западен...

Повеќе